BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Wycieczka uczennic klas II i III gimnazjum do Instytutu Zdrowia i Urody YASUMI

SDC1442129 maja grupa uczennic klas II i III naszego gimnazjum uczestniczyła w spotkaniu z pracownikami świadczącymi usługi dla zdrowia i urody w salonie kosmetycznym YASUMI. Spotkanie dla dziewcząt poprowadziła pani Magdalena Poznańska – menadżer grudziądzkiej placówki YASUMI. Na początku spotkania dziewczęta zwiedziły Instytut Zdrowia i Urody. Poznały gabinety, w których odbywają się różne zabiegi kosmetyczne: zabiegi na twarz, zabiegi na ciało, SPA, masaże, depilacja laserowa, pielęgnacja dłoni i stóp. Uczennice dowiedziały się, że można tu uczestniczyć w ćwiczeniach pilates i innych formach zajęć mających na celu kształtowanie zgrabnej sylwetki. Następnie odbyły się warsztaty demakijażu. Po krótkim wykładzie nt. rodzajów cery, dziewczęta zostały wprowadzone w tajniki profesjonalnie wykonanego demakijażu twarzy. Dowiedziały się jakie stosować kosmetyki i w jakiej kolejności, aby właściwie zadbać o swoją cerę. Każda z uczestniczek samodzielnie przeprowadziła zabieg demakijażu swojej twarzy pod kierunkiem wykwalifikowanej kosmetyczki.

W kolejnej części spotkania odbyła się rozmowa na temat zawodu kosmetyczki i kosmetologa. Współczesny pracownik profesjonalnego gabinetu kosmetycznego to osoba ( tzw. kosmetolog), która ma dużą wiedzę i umiejętności praktyczne, które umożliwiają współpracę z lekarzem dermatologiem w zakresie pielęgnacji skóry zmienionej chorobowo, przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających. Dziś kosmetologia jest nauką traktowaną na równi z innymi dziedzinami z zakresu zdrowia i medycyny. Dobry kosmetolog dba o urodę, zdrowie oraz dobre samopoczucie klienta. Aby zdobyć wykształcenie w kierunku kosmetycznym lub kosmetologicznym można wejść na różne ścieżki zdobywania kwalifikacji zawodowych. Zawód - tytuł zawodowy kosmetyczki zdobywa się na specjalistycznych kursach lub w technikach. Kosmetologia jest nauką wykładaną na uczelniach wyższych i tam uzyskuje się tytuł kosmetologa. Jednak obydwa tytuły dają uprawnienia do specyficznych działań i zabiegów kosmetycznych oraz dowodzą ogromnej wiedzy kosmetologicznej.

Pedagog szkolny Teresa Czekała