BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

„Ale to już było i nie wróci więcej” – uroczyste pożegnanie absolwentów gimnazjum.

Dnia 23 czerwca odbyła się w naszej szkole doniosła uroczystość pożegnania uczniów klasy trzeciej gimnazjum. Uczestniczyli w niej, oprócz uczniów, dyrekcja szkoły, zaproszeni goście, grono pedagogiczne, rodzice oraz przedstawiciele klas młodszych. Na uroczystości nie zabrakło słów podziękowań, wspomnień, ale także łez. Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klas II, którzy pożegnali swoich starszych kolegów i na pamiątkę wspólnie spędzonych lat wręczyli im upominki.

Na koniec uroczystości absolwenci zaśpiewali wspólnie piosenkę „Ostatni raz z moją klasą”, co odzwierciedliło zamknięcie pewnego etapu w ich życiu.

Poczet sztandarowy

image001

Czytaj więcej: „Ale to już było i nie wróci więcej” – uroczyste pożegnanie absolwentów gimnazjum.

Apel podsumowujący rok szkolny 2016/2017 w Gimnazjum nr 1

22.06.2017 roku odbył się apel podsumowujący cały rok nauki. Przewodnicząca Rady Samorządu Uczniowskiego – Julia Deręgowska przedstawiła wyniki w nauce i aktywności szkolnej społeczności gimnazjalistów.

Stypendium naukowe zostało przyznane następującym osobom:

1.    Tomasz Wolentarski – I B – średnia ocen 5,75
2.    Joanna Rusak – II B – 5,62
3.    Mateusz Kozłowski – I B – 5,5
4.    Robert Kozłowski – I A – 5,13

Kl. III A
1.    Agnieszka Żywiecka  – 5,5
2.    Martyna Koza  – 5,39
3.    Nina Ziółkowska  – 5,33
4.    Oliwia Żmijewska – 5,33
5.    Julia Deręgowska  – 5,28
6.    Natalia Kminikowska  – 5,17
7.    Miłosz Majerowski  - laureat wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z historii oraz laureat konkursu między przedmiotowego „Z mapą przez kontynenty i oceany”

image001

Czytaj więcej: Apel podsumowujący rok szkolny 2016/2017 w Gimnazjum nr 1

Prezydent Grudziądza Robert Malinowski wręczył nagrody laureatom konkursów przedmiotowych

122 czerwca Prezydent Grudziądza Robert Malinowski wręczył nagrody laureatom konkursów przedmiotowych. Spotkanie odbyło się w Sali 301 Urzędu Miejskiego. Wzięli w nim udział nagrodzeni uczniowie i nauczyciele. Wśród sześciorga laureatów ze szkól podstawowych znalazł się uczeń klasy VI B Piotr Wolentarski  jedyny wśród nagrodzonych zdobywca dwóch tytułów laureata – z języka polskiego i z matematyki. Piotr otrzymał nagrodę oraz list gratulacyjny. Podziękowania za zaangażowanie i poświęcenie odebrały panie G.Redmer i H.Stodolska , które nie ukrywały dumy z tak zdolnego i pracowitego ucznia.

Czytaj więcej: Prezydent Grudziądza Robert Malinowski wręczył nagrody laureatom konkursów przedmiotowych

Miłosz Majerowski na uroczystości nagrodzenia laureatów w Ratuszu !

20170622 115102 (Kopiowanie)Laureaci konkursów i olimpiad ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2016/2017 otrzymali dziś nagrody. Uroczystość z udziałem wyróżnionych uczniów i ich opiekunów zorganizowano 22 czerwca w Ratuszu. Wyróżnienia i nagrody wręczał Prezydent Grudziądza Robert Malinowski.

Wśród 27 nagrodzonych laureatów i finalistów w naszym mieście  znalazł się jedyny laureat w naszym gimnazjum - Miłosz Majerowski uczeń klasy IIIa. Dla przypomnienia Miłosz został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii.

Czytaj więcej: Miłosz Majerowski na uroczystości nagrodzenia laureatów w Ratuszu !

Wyniki XII edycji ogólnoszkolnego współzawodnictwa ekologicznego o tytuł „Ekoklasy” Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu

Zakończyła się dwunasta edycja rywalizacji o tytuł „Ekoklasy” na wszystkich trzech etapach edukacyjnych w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu. Organizatorem współzawodnictwa było Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody działające przy ZSO nr 1. Do klasyfikacji punktowej wzięto pod uwagę 4 zadania konkursowe: konkurs „Najniebezpieczniejsze zwierzęta świata”, selektywną zbiórkę zużytych baterii, konkurs plastyczny „Pory roku” oraz turniej wiedzy o tematyce ekologicznej i zdrowotnej (zmiany wynikające z wieku i możliwości uczniów nastąpiły w klasach 1-3 szkoły podstawowej).

Po zsumowaniu wszystkich punktów klasyfikacyjnych tytuł „Ekoklasy” w kategorii klas I-III szkoły podstawowej w roku szkolnym 2016/2017 wywalczyła klasa 1a, która wyprzedziła nieznacznie klasę 3c. Bardzo zacięta rywalizacja miała też miejsce w kategorii klas IV-VI, gdyż dwie klasy zgromadziły po 160 punktów klasyfikacyjnych. Ostatecznie komisja konkursowa postanowiła przyznać zwycięstwo klasie 6a, która wygrała więcej konkursów.

Czytaj więcej: Wyniki XII edycji ogólnoszkolnego współzawodnictwa ekologicznego o tytuł „Ekoklasy” Zespołu Szkół...

Podsumowanie międzyszkolnego konkursu plastycznego "Moja karta rowerowa – czyli jak zdać egzamin na kartę rowerową"

IMG 20170621 090748 (Kopiowanie)21 czerwca, w Szkole Podstawowej nr 7 odbyło się podsumowanie międzyszkolnego konkursu plastycznego "Moja karta rowerowa – czyli jak zdać egzamin na kartę rowerową". Adresatami byli uczniowie klas III i IV wszystkich szkół podstawowych z terenu naszego miasta. Zadaniem uczestników jest przygotowanie pracy z wykorzystaniem ekspresji plastycznej jako wypowiedzi na temat bezpieczeństwa na drogach. Konkurs był uzupełnieniem projektu realizowanego przez Straż Miejską przy współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego oraz Wydziałem Edukacji Urzędu Miejskiego w Grudziądzu. Na to spotkanie zostało zaproszonych 2 uczniów z naszej szkoły: Zuzia Klimek i Martyna Kliwer. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe a opiekunowie podziękowania od Prezydenta Grudziądza.

Czytaj więcej: Podsumowanie międzyszkolnego konkursu plastycznego "Moja karta rowerowa – czyli jak zdać egzamin...

Wycieczka do Biskupina

IMG 20170620 095518 (Kopiowanie)20 czerwca to dla uczniów z klasy 6a, 5a, 2b i 4b czas na wycieczkę do Biskupina. Opiekę zapewniły panie: M. Grajewska Treder, H. Szulc Lewandowska i H. Figura. Wizyta rozpoczęła się od pasjonującej lekcji muzealnej, podczas której z miedzianych drucików wykonywano ozdoby symbolizujące Słońce i życie oraz pierścień. Okazało się, że niektórzy okryli swój talent i wręcz pisane jest im rękodzielnictwo. Potem w upale, ale za to muskani przyjemnym zefirkiem, uczestnicy wycieczki zwiedzili rezerwat archeologiczny. Dzięki opowieściom przewodnika dowiedzieli się sporo o życiu w osadzie mezolitycznej, neolitycznej, łużyckiej i wiosce wczesnopiastowskiej. Przechodząc przez drewniany most, dotarli do części rezerwatu, która przeniosła do epoki kamienia. Pierwszym obiektem jest tutaj rekonstrukcja obozowiska łowców mezolitycznych, czyli pochodzących ze środkowej epoki kamienia.

Czytaj więcej: Wycieczka do Biskupina

W CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ W GRUDZIĄDZU OGŁOSZONO WYNIKI XVII EDYCJI MIEJSKIEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO PN. „CHROŃMY ŚRODOWISKO 2016/2017”

DSCN2707
Wspólne zdjęcie uczniów nagrodzonych

W dniu 14 czerwca 2016 r. w siedzibie Centrum Edukacji Ekologicznej został rozstrzygnięty międzyszkolny konkurs ekologiczny – „Chrońmy Środowisko 2016/2017”. Konkurs polegał na całorocznej zbiórce baterii przez przedszkolaków i uczniów grudziądzkich placówek oświatowych. O miejscu w klasyfikacji końcowej decydowała ilość zebranych baterii przez indywidualnego uczestnika zmagań konkursowych.

Czytaj więcej: W CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ W GRUDZIĄDZU OGŁOSZONO WYNIKI XVII EDYCJI MIEJSKIEGO KONKURSU...

Spotkanie Młodych w Lednicy

1Młodzież z naszej szkoły należąca do parafialnego ruchu oazowego, wolontariusze Szkolnego Koła Caritas, chętni uczniowie, absolwenci oraz grupa parafian (w sumie 77 osób) po raz siódmy wzięła udział Spotkaniu Młodych w Lednicy. Hasłem przewodnim stało się zawołanie „Idź i kochaj”, które wplecione w tegoroczny hymn porwało do tańca około 70 tysięcy ludzi zgromadzonych na Polach Lednickich. Jak zwykle nie zabrało na spotkaniu katechezy, śpiewanej Koronki do Miłosierdzia Bożego, procesji z relikwiami oraz radosnego tańca i śpiewu na chwałę Pana.

Czytaj więcej: Spotkanie Młodych w Lednicy

SZKOLNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO pt. "DEIN DEUTSCH"

        Dnia 30 maja 2017 roku odbył się w naszym gimnazjum Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego pt. 'Dein Deutsch". Celem konkursu było sprawdzenie językowych i krajoznawczych umiejętności i wiedzy z zakresu języka niemieckiego. Do konkursu przystąpili uczniowie klasy IIIa, IIb i Ib, którzy zmierzyli się z umiarkowanie trudnym testem językowym. Mistrzynią języka niemieckiego została Agnieszka Żywiecka z kl. IIIa. Drugie miejsce zajęła jej koleżanka z klasy- Nina Ziółkowska. Niespodziankę sprawił wszystkim Tomasz Wolentarski - uczeń kl. Ib, który zajął III miejsce.
Zwycięzcom i pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów językowych!!!

                                                                                                                                                                       Opracowanie: Hanna Matus

Relacja z EKOFESTYNU

 DSC0010Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu po raz kolejny przy współpracy Nauczycieli i Rodziców zorganizował szkolny festyn rodzinny. Impreza przeprowadzona pod hasłem „Dla każdego coś wyjątkowego i ekologicznego” odbyła się 9 czerwca w zaprzyjaźnionym Ośrodku Wypoczynkowym DELFIN.

Na przybyłych czekało mnóstwo atrakcji. Dywizjon Zabezpieczenia Hydrograficznego MW z Gdyni przygotował ogromną niespodziankę czyli przejazd quadami po plaży. Firma kosmetyczna YASUMI proponowała profesjonalne makijaże i porady kosmetyczne. Przedsiębiorstwo Handlowo Produkcyjne Wena Przeorski przygotowało przepyszne bułeczki, a Restauracja K2 smaczne kiełbaski i orzeźwiające soki. Uczniowie oglądali fachowy sprzęt do ratowania życia z Centrum Szkolenia Logistyki w Grudziądzu. Każdy chętny mógł pomalować sobie twarz lub zrobić ozdobny tatuaż. W zabawowym duchu konkurencji odbyły się sportowe potyczki. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w rozmaitych grach zręcznościowych i sprawnościowych. Na najmłodszych uczniów szkoły czekał dmuchany zamek i trampolina. Do zabawy i nauki tańca belgijskiego włączyli się też nasi nauczyciele. A wszystko to przy dźwiękach muzyki i popisach naszych małych artystów: piosenkarzy, tancerzy i recytatorów, o których rzec można tradycyjnie…perfekcyjnych! Nie zabrakło też konkurencji sprawdzających wiedzę uczniów czyli Teleturnieju „1 z 10”. . Uśmiechy, radość na twarzach uczniów, a nasza w sercach, to bez wątpienia cel, który po raz kolejny w tak niezwykły sposób udało nam się zrealizować. Pogoda była przepiękna. Wszyscy świetnie się bawili i miło spędzali piątkowe przedpołudnie.

Czytaj więcej: Relacja z EKOFESTYNU

Komunikat Dyrektora

1Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Grudziądzu informuje, że w okresie wakacji tj. od 26 czerwca do 31 sierpnia 2017 r. organizowane będą półkolonie dla dzieci grudziądzkich szkół podstawowych (klasy I – VI).

Półkolonie będą się odbywały od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 16.00 po uprzednim podpisaniu przez Rodziców umowy cywilno-prawnej. W umowach należy wskazać wybraną przez rodziców szkołę oraz wypełnić harmonogram uczestnictwa dziecka w półkoloniach.

Półkolonie będą się odbywały w następujących szkołach:

27.06 – 7.07.2017 r. – ZSO Nr 3 – Szkoła Podstawowa Nr 7, ul. Korczaka 23,

10.07 – 21.07.2017 r. – Szkoła Podstawowa Nr 4, ul. Jaśminowa 2,

24.07. – 4.08.2017 r. – Szkoła Podstawowa Nr 16, ul. Kochanowskiego 19

7.08 – 31.08.2017 r. – ZSO Nr 5 – Szkoła Podstawowa Nr 21, ul. Nauczycielska 19

Rodziców prosimy o zgłaszanie się do naszej szkoły do dnia 13 czerwca 2017 r. (wtorek) w celu wypełnienia umowy i harmonogramu.

„Liga Matematyczna klas I”

1 czerwca 2017r. odbył się ostatni etap konkursu „Liga Matematyczna klas I” .

Konkurs przeprowadzany był dla klas pierwszych gimnazjum. Brały w nim udział czteroosobowe zespoły reprezentujące klasy, które walczyły o tytuł mistrza danego działu matematyki. Konkurs trwał przez cały rok szkolny, a termin kolejnego etapu związany był z realizacją działu matematyki.

Łącznie odbyły się 3 spotkania, na których uczniowie rozwiązywali po 5 zadań .

Mistrzem Ligi Matematycznej klas I” został zespół, który uzyskał najwięcej punktów ze wszystkich działów – zespół klasy IB. Gratulujemy!

Uczniowie niebiorący udziału u konkursie dopingowali kolegów i koleżanki.

Rozdanie nagród zwycięzcom odbędzie się podczas podsumowania roku szkolnego 2016/2017.

Halina Stodolska

Podsumowanie konkursu „Liga Zadaniowa”

27

W środę 31 maja w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, odbyło się uroczyste zakończenie XXX edycji konkursu matematycznego "Liga zadaniowa – konkurs przedmiotowy z matematyki" dla uczniów województwa kujawsko-pomorskiego, który odbywał się pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki UMK, Towarzystwa Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Przypominamy, że troje uczniów naszej szkoły odniosło sukces:

-Piotr Wolentarski z klasy VIb zajął I miejsce i został laureatem konkursu,

- Mateusz Kozłowski z klasy I b Gim zajął II miejsce.

- Tomasz Wolentarski z klasy Ib Gim zajął III miejsce

Uczniowie na spotkaniu podsumowującym odebrali dyplomy i nagrody.

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Halina Stodolska

 

Ostatni rajd pieszy w roku szkolnym 2016/2017 już za nami!!!

DSCN2693Gimnazjaliści z naszego zespołu szkół wznieśli się na wyżyny, zdobywając I miejsce w konkursie okolicznościowym pn. „Moje miasto – Grudziądz”.

4 czerwca odbył się ostatni w tym roku szkolnym rajd pieszy „Dni Grudziądza 1291-2017”. Organizatorem rajdu była SP 12, przy współudziale Wojskowego Koła PTTK „OSeSeK”. Uczestniczyło w nim 30 uczniów z naszego zespołu – 18 osób ze szkoły podstawowej i 12 gimnazjalistów. Opiekę sprawowali: p. Beata Rolewicz, p. Jacek Treichel i p. Witold Zygadlewicz. Rajd rozpoczynał się na przystanku autobusowym na Rządzu. Stamtąd wędrowaliśmy dróżkami leśnymi Rudnika, przez Park Miejski do Szkoły Podstawowej nr 12. Piękno krajobrazu leśnego zachwycało nas przez całą wędrówkę, a wiosną moc kolorów i zapachów jest zawsze wyjątkowa. Na trasie rajdu odbył się konkurs poświęcony wiedzy o Grudziądzu. Z radością możemy poinformować, że nasza drużyna z Gimnazjum nr 1 zajęła I miejsce! Reprezentowali ją Rafał Nowak i Piotr Rusak z kl. I b. Na mecie czekał na nas wyjątkowy posiłek w postaci kiełbasek z grilla i napojów w kartonikach. Nieco zmęczeni, w wyśmienitych humorach wróciliśmy do domów.

Czytaj więcej: Ostatni rajd pieszy w roku szkolnym 2016/2017 już za nami!!!

1 CZERWCA - DZIEŃ KOLOROWY I WESOŁY

1

W naszej szkole 1 czerwca, Dzień Dziecka, wyraźnie wyróżniał się spośród innych dni. Zaczął się on symbolicznym przekazaniem kluczy do szkoły przez panią dyrektor przewodniczącym małego, średniego i dużego samorządu. Uczniowie zatem przejęli w ten dzień władzę.

Za sprawą niezliczonej ilości balonów było bardzo kolorowo, a słodki lizak osłodził każdemu ten niezwykły dzień. Ponadto, na każdej przerwie rozbrzmiewała muzyka, którą oczywiście przygotowali uczniowie. Nie zabrakło też grupy tanecznej, która zatańczyła układ do piosenki Chocolate choco choco porywając wszystkich do tańca.

Czytaj więcej: 1 CZERWCA - DZIEŃ KOLOROWY I WESOŁY

VI SPOTKANIE Z PIOSENKĄ

IMG 20170530 09475330 maja po raz szósty w Ognisku Pracy Pozaszkolnej zorganizowany został konkurs "Spotkanie z piosenką". Udział wzięło ponad 90 młodych wokalistów i wokalistek. To największa frekwencja w dotychczasowych zmaganiach wspomnianego konkursu. Naszą szkołę reprezentowały następujące osoby: Martyna Kliwer z IVa („Kolorowy wiatr” z filmu „Pokahontas”) i z gimnazjum Marta Sokalska IIb (z rep. Adele „Water Under the Bridge”), Weronika Nowasielska IIIa („Oczy szeroko zamknięte” z rep. Zespołu Łzy), Oliwia Żmijewska z IIIa („Wszystko albo nic” z rep. Ewy Farna)i po raz pierwszy Bartosz Wittkowski z IIIa ("J'ai Cherche" z rep. Amir Haddad)

Gratulujemy występu i cierpliwości w długim oczekiwaniu na swoją kolej.

Hanna Szulc-Lewandowska

Czytaj więcej: VI SPOTKANIE Z PIOSENKĄ

Stało się! Akcja ,,Jak nie czytam, jak czytam”

SAM 64881 czerwca o godz. 10.00 zebraliśmy się  w naszej szkole, aby wraz z uczniami całej Polski włączyć do akcji ,,Jak nie czytam, jak czytam” organizowanej przez redakcję miesięcznika ,, Biblioteka w Szkole”. Staraliśmy się pobić rekord tego przedsięwzięcia z ubiegłego roku, a wynosi on 432 608 uczniów, jak i również w celu udowodnienia,że  młodzi czytają. Młodsze klasy pod opieką swoich wychowawczyń zebrały się na korytarzu szkolnym, starsi z nauczycielami  wyszli  na taras. Na trzymanych w rękach balonach widniały hasła promujące czytanie. Książki w rękach i głośne okrzyki: ,,Czytam!”-   wskazywały, że moda na czytanie nie jest przeżytkiem dla 321  uczniów ZSO nr1 w Grudziądzu.
Ta wspólna chwila ( upamiętniona na zdjęciach) potwierdza, iż czytanie jest naturalne i do tego można się nim chwalić!                                            

Anna Głodowska

Wycieczka uczennic klas II i III gimnazjum do Instytutu Zdrowia i Urody YASUMI

SDC1442129 maja grupa uczennic klas II i III naszego gimnazjum uczestniczyła w spotkaniu z pracownikami świadczącymi usługi dla zdrowia i urody w salonie kosmetycznym YASUMI. Spotkanie dla dziewcząt poprowadziła pani Magdalena Poznańska – menadżer grudziądzkiej placówki YASUMI. Na początku spotkania dziewczęta zwiedziły Instytut Zdrowia i Urody. Poznały gabinety, w których odbywają się różne zabiegi kosmetyczne: zabiegi na twarz, zabiegi na ciało, SPA, masaże, depilacja laserowa, pielęgnacja dłoni i stóp. Uczennice dowiedziały się, że można tu uczestniczyć w ćwiczeniach pilates i innych formach zajęć mających na celu kształtowanie zgrabnej sylwetki. Następnie odbyły się warsztaty demakijażu. Po krótkim wykładzie nt. rodzajów cery, dziewczęta zostały wprowadzone w tajniki profesjonalnie wykonanego demakijażu twarzy. Dowiedziały się jakie stosować kosmetyki i w jakiej kolejności, aby właściwie zadbać o swoją cerę. Każda z uczestniczek samodzielnie przeprowadziła zabieg demakijażu swojej twarzy pod kierunkiem wykwalifikowanej kosmetyczki.

Czytaj więcej: Wycieczka uczennic klas II i III gimnazjum do Instytutu Zdrowia i Urody YASUMI

Konkurs Cybernautów

Nasza szkoła brała udział w I edycji Konkursu Cybernautów w projekcie „Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci” realizowanym przez fundację Nowoczesna Polska. Konkurs ten polegał na podjęciu i kontynuowaniu dodatkowych działań promujących świadome korzystanie z Internetu i technologii informacyjno-komunikacyjnych. Przypominamy, że działania promujące bezpieczne korzystanie z Internetu zostały zrealizowane w naszej szkole w formie projektu szkolnego pt. ”Bezpieczni w sieci” i trwały od stycznia do marca.

Działania nasze zostały umieszczone w Bazie Dobrych Praktyk: https://cybernauci.edu.pl/czerwony-kapturek-szuka-ksiecia-szkola-podstawowa-nr-11-w-grudziadzu/ .

Halina Stodolska

Certyfikat - Szkoła Podstawowa nr 11 w Grudziądzu

Certyfikat - Gimnazjum nr 1 w Grudziądzu

Festyn Rodzinny "Toys Party" zorganizowany przez Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego

20170523 100549                Dnia 23 maja 2017r. uczniowie klasy III c w ramach „Dzikiej Karty” oraz cztery wspaniałe animatorki: Wiktoria Tabaka, Martyna Zielińska, Aleksandra Balbuza i Natalia Langowska wraz z opiekunkami p. Anną Wiśniewską, p. Hanną Szulc – Lewandowską i p. Agnieszką Gzellą wybrali się na Festyn Rodzinny "Toys Party" ,zorganizowany przez Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego , oraz Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach trwających w Grudziądzu Dni Trzeźwości.

            W ramach współpracy z Centrum Pomocy Dziecku chcieliśmy przyłączyć się do wspólnej zabawy. Na festynie mieliśmy swoje stanowisko z malowaniem twarzy, które przez cały czas cieszyło się wielką popularnością.

Czytaj więcej: Festyn Rodzinny "Toys Party" zorganizowany przez Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego

Rowerowe prawo jazdy

IMG 20170525 100958W dnia 25 maja 2017r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja miejskiego programu „Moja karta rowerowa”. Program od lat realizowany jest we współpracy ze Strażą Miejską w Grudziądzu i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Grudziądzu. Uczniowie klas czwartych i piątych zdawali egzamin na swoje pierwsze prawo jazdy czyli kartę rowerową. Najpierw wszyscy pisali test obejmujący wiedzę teoretyczną dotyczącą zasad i bezpiecznego poruszania się po drodze, a później egzaminator z WORD p. Stanisław Jabłoński sprawdzał umiejętności praktyczne jazdy na rowerze na Miasteczku Ruchu Drogowego, które znajduje się w naszej szkole.

Czytaj więcej: Rowerowe prawo jazdy

XXXVII RAJD PRZYJACIÓŁ LASU

            20 maja 2017 roku ośmioro najbardziej wytrwałych uczniów z naszego Zespołu Szkół uczestniczyło w rajdzie Przyjaciół lasu.

            Organizatorem rajdu było SKKT „Meteor” przy Szkole Podstawowej nr 3 w  Grudziądzu.. Celem imprezy było poznawanie piękna regionu i okolic Grudziądza, jak również czynny wypoczynek w gronie rówieśników.

            Trasa rajdu wynosiła około 10 kilometrów. Zaczęła się w Tarpnie, na pętli tramwajowej przy ul. Legionów, a następnie prowadziła ulicą Dąbrówki, Poniatowskiego, Olsztyńską, Trynkową, Za Basenem, wzdłuż Trynki do Ogrodu Botanicznego. Tam wszyscy zatrzymali się na wypoczynek i konkurs. Dalej uczestnicy poszli Alejami 23. Stycznia nad Wisłę, a później ulicami Portową i Chełmińską do SP nr 3 przy ul. Narutowicza. Tam wszyscy otrzymali posiłek i odbyło się zakończenie rajdu.

            Pogoda podczas rajdu sprzyjała uczestnikom, było słonecznie i ciepło. Cały czas towarzyszyła nam ta letnia aura, wszechobecna zieleń i kwitnące kwiaty. Rajd był bardzo udany.

MGT

 

Zielona Szkoła

PIERWSZY AKAPIT(2)W dniach 8 – 19 maja 49 uczniów naszej szkoły od klasy IV do III gimnazjum wyjechało na Zieloną Szkołę do Włoch. Opiekę sprawowali nauczyciele: p. Małgorzata Binder, p. Hanna Matus, p. Hanna Figura, p. Witold Zygadlewicz i p. Adrian Woźniak – kierownik wycieczki.

Wyjazd nastąpił w godzinach popołudniowych. Około 18.00, po wcześniejszym upchnięciu bagaży i zajęciu miejsc, wyruszyliśmy na południe. Podróż, mimo iż trwała niemal całą dobę, minęła szczęśliwie i wesoło. O jej sprawny przebieg dbał pilot firmy Buksa Travel. Droga przez Czechy, Austrię do Włoch zapewniła też piękne widoki. Nie sposób nie wspomnieć tu o Alpach, które swoimi ośnieżonymi szczytami wzbudzały powszechny zachwyt. Kto tylko mógł wyciągał telefon i pstrykał dziesiątki zdjęć. Atrakcją okazała się też noc w autokarze z szerokim wachlarzem poduszek i kocyków. We wtorek 9 maja byliśmy już na miejscu. Zameldowaliśmy się w hotelu Meeting w Bellaria Igea Marina, oddalonym jakieś 300 metrów od wybrzeża Adriatyku. Bellaria – jak dowiedzieliśmy się na miejscu, oznacza piękne i świeże powietrze. Po rozlokowaniu się w pokojach, udaliśmy się jeszcze na spacer po mieście i pyszne lody, które zaskoczyły nas ogromnym bogactwem smaków. W tym dniu uczniowie otrzymali też swoje pierwsze zadanie – wykonanie wizytówki na drzwi. O tym jak kreatywni są nasi uczniowie świadczy galeria zdjęć, prezentująca dorobek artystyczny naszych podopiecznych.

Czytaj więcej: Zielona Szkoła

CERTYFIKAT SPOŁECZNIE ZAANGAŻOWANEJ PLACÓWKI

Nasza Szkoła otrzymała Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki w roku szkolnym 2016/2017 za udział w IV edycji ogólnopolskiej kampanii "Wszystkie Kolory Świata" zorganizowanej przez UNICEF Polska.

Przypominamy, iż projekt „Wszystkie Kolory Świata” miał na celu uwrażliwić uczniów na problemy i potrzeby dzieci w krajach rozwijających się, szczególnie w Angoli. Celem projektu było przekazanie dzieciom wiedzy o działaniach humanitarnych prowadzonych przez UNICEF, kształtowanie postawy otwartości i tolerancji na inne kultury oraz rozbudzanie wrażliwości społecznej. W ramach akcji zbierane były także fundusze na zorganizowanie kampanii szczepień dzieci w Angoli.

Wszystkim zaangażowanym i tym, którzy wsparli kampanię - twórcom i darczyńcom - jeszcze raz serdecznie dziękuję.

H. Stodolska

certyfikat

Zajęcia edukacyjno- profilaktyczne nt. „Tolerancja – inny nie znaczy gorszy”

SDC14304 (Kopiowanie)W ostatnich czasach coraz częściej w prasie, w telewizji można usłyszeć bądź przeczytać słowo „tolerancja”. Cóż ono takiego oznacza?

Tolerancja oznacza cierpliwość i wyrozumiałość dla odmienności. Jest poszanowaniem cudzych uczuć, poglądów, upodobań, wierzeń, obyczajów i postępowania choćby były całkowicie odmienne od własnych, albo zupełnie z nimi sprzeczne. Współcześnie rozumiana tolerancja to szacunek dla wolności innych ludzi, ich myśli i opinii oraz sposobu życia. Szacunek ten przybiera formy wyrozumiałości i życzliwości dla tego, co nie musi być naszym udziałem, ale co cieszy się naszą akceptacją.

Czytaj więcej: Zajęcia edukacyjno- profilaktyczne nt. „Tolerancja – inny nie znaczy gorszy”

Zjazd Absolwentów naszej szkoły

1

20 maja 2017 r. odbył się w naszej szkole wzruszający Zjazd Absolwentów. W spotkaniu po latach brali udział dyrektorzy, nauczyciele oraz uczniowie, którzy ukończyli Szkołę Podstawową nr 11 w 1977 r. Był to pierwszy zjazd w historii szkoły, który miejmy nadzieję stanie się początkiem kolejnych, pełnych pięknych wspomnień, wzruszeń i ciepłych słów, które kierowali do swoich nauczycieli nasi absolwenci. Spotkanie nietypowo rozpoczęło się już na tarasie budynku, gdzie stopniowo przychodzący goście witali innych serdecznymi okrzykami radości, nie zabrakło przy tym uścisków i łez wzruszania…. a czasem chwila na zastanowienie się kim jest ta osoba? Absolwenci: Pani Małgorzata Gmińska, Pan Ireneusz Wołoszyn, Pan Andrzej Zakrzewski i Pan Wojciech Kulpa witali wszystkich przy głównym wejściu do szkoły. Pamiątkowe znaczki z okazji Zjazdu wręczał ich autor, Pan Wojciech Kulpa. Część oficjalną autentycznym dźwiękiem dzwonka szkolnego zapoczątkowała Pani dyrektor Marlena Treichel, zachęcając do ustawienia się parami jak za dawnych lat. W świetlicy szkolnej Pani Renata Trykowska, dyrektor szkoły w latach 1981-1985, sprawdziła obecność i pięknie wprowadziła wszystkich w dawne, młodzieńcze czasy. Przy tej okazji zostały wyczytane również imiona i nazwiska 4 osób już nie żyjących, których pamięć wszyscy obecni uczcili minutą ciszy. Później wszyscy udali się na spacer po szkole. Absolwenci mieli okazję poznać zmiany, które dokonały się na przestrzeni lat w naszej placówce i z radością usłyszeliśmy wielokrotnie słowa pochwały skierowane na ręce Pani dyrektor Marleny Treichel. Na koniec na gości czekała niespodzianka na naszej strzelnicy w postaci ministrzelania i wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

 

Do zobaczenia na następnym zjeździe!

Czytaj więcej: Zjazd Absolwentów naszej szkoły

„Orzeł Biały – Nasza Duma”

Konkurs zorganizowany został przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego, Marszałka i Kuratora Oświaty oraz Senatora Jana Rulewskiego i miał na celu rozwijanie wśród młodych ludzi zainteresowania znaczeniem polskich symboli narodowych, popularyzowanie wiedzy i świadomości o orle, motywowanie uczniów do rozwijania swoich pasji historycznych i artystycznych oraz propagowanie pozytywnego wzorca nowoczesnego patriotyzmu. Swój udział zgłosiło 180 szkół i ponad 1400 uczniów. Nadesłano aż 871 prac wykonanych w różnych technikach i z różnych materiałów. Wybrano 4 najlepsze, za które przyznano nagrody, kilkanaście nagrodzono wyróżnieniami. Naszą szkołę reprezentowały cztery osoby: Maja Pyźlak i Piotr Wolentarski z klasy VIb oraz Martyna Szczepańska, Tomasz Wolentarski z klasy IB i Martyna Gzella z klasy III B gimnazjum.

Hanna Szulc-Lewandowska

Gala Laureatów 2017

20170516 10072116 maja w auli ZS nr 14 w Toruniu odbyła się uroczysta gala laureatów konkursów kuratora w roku szkolnym 2016/2017 dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Najlepsi z najlepszych otrzymali z rąk Kujawsko – Pomorskiego kuratora oświaty Marka Gralika dyplomy oraz pamiątkowe statuetki .Nie zabrakło gratulacji i życzeń dalszych sukcesów. Przypominamy ,że tytuł Laureata Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego oraz z Matematyki zdobył uczeń klasy VI b ,Piotr Wolentarski, z którego jesteśmy bardzo dumni. Gimnazjum reprezentował uczeń klasy III a ,Miłosz Majerowski – Laureat Konkursu Przedmiotowego z Historii. Gratulujemy naszym zdolnym i pracowitym zwycięzcom!

Czytaj więcej: Gala Laureatów 2017

Międzyszkolny konkurs „Z gramatyką za pan brat”

W piątek 12 maja w SP 21 odbyła się kolejna edycja konkursu dla klas szóstych SP pod nazwą „Z gramatyką za pan brat”. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów . Dwoje z klasy VI a i dwoje – z szóstej b. Szóstoklasiści zmagali z bardzo trudnym testem z nauki o języku. Wśród wyróżnionych uczniów znalazł się Piotr Wolentarski z klasy VI b. Gratulacje!

Grażyna Redmer