BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE LITERACKO – EKOLOGICZNYM!

436783488 958958092907020 1090000904688887591 nW związku ze zbliżającym się DNIEM ZIEMI ogłaszamy konkurs literacko-ekologiczny pn. „RATUJĄC ZIEMIĘ, RATUJESZ SIEBIE”. Konkurs ten skierowany jest do uczniów klas IV – VIII, w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4-5 oraz klasy 6-8. Organizatorami konkursu są nauczyciele biologii i języka polskiego. Oficjalne ogłoszenie konkursu nastąpiło w dniu 4 kwietnia 2024 r. Jego zakończenie, czyli ostateczny termin składania prac nastąpi 26 kwietnia 2024 r.
Zadaniem uczestnika konkursu jest napisanie listu otwartego do mieszkańców naszej Planety Ziemi w sprawie ratowania 1, 2 lub 3 głównych składników środowiska (wody, powietrza i gleby). W liście można poruszyć problem ratowania jednego, dwóch lub trzech składników środowiska. Decyzję w tej sprawie podejmuje indywidualnie każdy uczestnik.
List otwarty powinien liczyć od 150 do 200 słów, mieć formę maszynopisu (czcionka Calibri 12 lub Times New Roman 12). Treść listu musi być zgodna z tematem konkursu.
Prace konkursowe należy przesyłać na adres mailowy nauczyciela biologii: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Ogłoszenie wyników konkursu planowane jest w dniach od 13 do 17 maja 2024r. Lista zwycięzców zostanie podana na stronie naszej szkoły oraz Facebooku szkoły. Podpisując pracę należy podać imię i nazwisko autora oraz klasę.
Nagrody
• W każdej kategorii wiekowej 3 listy będą nagrodzone.
• W przypadku dużej ilości ciekawych prac mogą być przyznane dodatkowe wyróżnienia.
• Laureaci konkursu otrzymują upominki oraz pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców. Dodatkowo za udział w konkursie będą przyznane pozytywne uwagi oraz stosowne oceny lub plusy z przedmiotów: przyroda, biologia i język polski. Nagrody i dyplomy dla zwycięzców konkursu zostaną wręczone na apelu organizowanym na zakończenie roku szkolnego 2023/2024.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!