BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

received 1083098436172384

Niepodległość - trudne słowo.

Może ono znaczy coś ważnego w naszym życiu?

Kto mi wytłumaczy?

Tak to słowo - bardzo ważne.

Jeśli słuchać umiesz

To na pewno już niedługo łatwo je zrozumiesz.

            10 listopada 2023 roku w hali sportowej naszej szkoły zgromadziła się cała społeczność szkolna dla uczczenia 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

            Uroczystość miała radosny charakter, podkreślała radość Polaków z odzyskanej Ojczyzny. Uczniowie wraz z opiekunami odśpiewali wiele patriotycznych pieśni. Zabrzmiały między innymi uroczyste hymny jak Mazurek Dąbrowskiego czy Rota. Później przyszedł czas na piosenki bardziej skoczne, jak np. Pierwsza Kadrowa, Piechota, My Pierwsza Brygada.

            Uczniowie z entuzjazmem wzięli udział we wspólnym śpiewaniu. Pieśni narodowe były tym, co pozwoliło Polakom zachować nadzieję i tożsamość narodową w ciągu długich lat niewoli. Do dziś są śpiewane, stanowiąc łącznik między nami a tym pokoleniem, które wywalczyło nam niepodległość.

            Uroczystość prowadzili uczniowie i uczennice klas VI.